Tulevat tapahtumat

19.04.2022 klo 11:18
Täältä näet, mihin kaikkeen mukavaan voit osallistua!

VUOSI 2022

Toukokuu

Sunnuntaina 22.5. klo 18.00 järjestämme "Pohjoismaisia sävelhelmiä" kirkkokonsertin Raision kirkossa yhteistyössä seurakunnan kanssa. Esiintyjinä on Pyhän Martin Laulajat kanttori Katarina Engströmin johdolla. Katso tästä esite! Tilaisuuteen on vapaa pääsy. Ohjelmalehti maksaa 5 euroa. Sen tuotto mennee yhteisvastuukeräykseen.

Kesäkuu

Lauantaina 11.6. Pohjola-Nordenin Lounais-Suomen alue tekee Kesäretken Euraan. Retkiohjelma löytyy tästä.


Elokuu

Yhdistyksemme tekee bussimatkan Ruotsiin Taalainmaalle ensi kesänä elokuussa. Matkan kesto on  4 päivää ja 5 yötä. Matkaohjelma tarkentui alkuvuonna 2022 ja valmis ohjelma on esitelty kevätkokouksessa.

Elokuun lopussa on ohjelmassa Kultarannan puistotaidenäyttely.
Tarkemmat tiedot seuraavassa jäsenkirjeessä.

Tiedustelut ja ilmoittautumiset voi osoittaa Leena Kortesalolle puh. 0405415092 tai sähköpostitse leena.kortesalo@dnainternet.net

 

TERVETULOA yhdistyksemme tilaisuuksiin!

ALOITUSSIVULLE!